سجادی پناه 17 فروردین 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

چرا فضای مجازی به این اندازه در منظومه ذهنی مقام معظم رهبری جایگاه پیدا کرده است

در کهکشان اطلاعات 5 مرحله گذر وجود دارد. در مراحل اولیه گردش اطلاعات به صورت "شفاهی" بود، مرحله دوم گردش اطلاعات به صورت "مکتوب" ، مرحله سوم گردش...

گروه سیاسیمجید سجادی پناه استاد دانشگاه در یاداشتی نوشت:در کهکشان اطلاعات 5 مرحله گذر وجود دارد. در مراحل اولیه گردش اطلاعات به صورت “شفاهی” بود، مرحله دوم گردش اطلاعات به صورت “مکتوب” ، مرحله سوم گردش اطلاعات به صورت “صوت” (رادیو) مرحله چهارم گردش اطلاعات به صورت “تصویر” (تلویزیون) و مرحله پنجم گردش اطلاعات به صورت “فضای مجازی” است که از لحاظ قدرت اثرگذاری فضای مجازی با هیچیک از رسانه های ماقبل خود قابل مقایسه نبوده و نیست.
به گزارش بولتن نیوز، فضای مجازی با درهم تنیدگی فرصت ها و تهدید ها قادر است جای موضوعات اصلی و فرعی را عوض و فراتر از آن به تنهایی اقدام به موضوع سازی نماید.
فضای مجازی دیگر مکمل فضای میدانی نیست بلکه گاها فضای مجازی جای فضای اصلی نشسته و تبدیل به فعال مایشاء می شود.

 ادوارد اسنودن فاش کرده است که برخی از شبکه های اجتماعی نظیر واتس آپ و فیس بوک اطلاعات کاربران خود را در اختیار آژانس امنیت ملی امریکا قرار می دهند.

 استفاده از شبکه های مجازی درحقیقت به سازندگان آن این امکان را می دهید که شما و کشورتان را بوسیله “دیتا گدرینگ” ، “دیتا ماینینگ” و “دیتا مدلینگ” *پیکربندی* نمایند.
چرا فضای مجازی به این اندازه در منظومه ذهنی مقام معظم رهبری جایگاه پیدا کرده است

 کشور ما باید مشخص نماید در پیکربندی فضای مجازی در کدام قسمت این پیکر قرار دارد. مغز این پیکر است یعنی *تولید کننده اطلاعات* ، یا قلب این پیکر است یعنی *پمپاژ کننده اطلاعات* متاسفانه عده ای معدودی در داخل و یا خارج اقدام به تولید اطلاعات می کنند و متاسفانه ما بصورت گسترده آن ها را به اقصی نقاط اذهان مردم مان پمپاژ می کنیم.

 اگر نظام حمهوری اسلامی را به مثابه یک پیکره بدانیم برای ناکارآمد کردن ، آلوده کردن و فلج کردن این نظام باید راه های ورود ویروس را به این پیکره باز کنیم تا این پیکره را متلاشی نماید. فضای مجازی بزرگ راه های ورود این ویروس به بدنه نظام است. بنابراین ماسک (دیده بانی)و مراقبت لازم است.

 خسارت فضای مجازی کمتر از بمب اتم نیست حتی فضای مجازی مخربتر از بمب هسته ای است. زیرا آن یکی ساخته های بشر را منهدم می کند و این یکی ساخته های سرزمین ذهن را نابود می سازد.

 آقای ظریف فراموش نکرده ایم کانال آمد نیوز با این کشور چه کرد . شما پای یک شبکه خارجی دیگر را در کشور باز کردید و رسمی ترین اخبار خود را در غیر رسمی ترین فضای ممکن یعنی کلاب هاوس به اطلاع مخاطبینتان رساندید. این بار هم متاسفانه در زمین دشمن ب

نویسنده
MAJID SAJADI
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *