سجادی پناه 25 مرداد 1400 - 2 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0
دکتر مجید سجادی پناه استاد دانشگاه نوشت:

ورود واکسن قاچاق در شرایط اضطرار

وزارت محترم بهداشت ، سازمان غذا و دارو،اگر واجدین شرایط رای را از نظر سنی واجدین شرایط واکسن نیز بدانیم برای هر نفر معادل دو دوز ، آنوقت به ۱۲۰ میلیون واکسن نیاز خواهیم داشت.

گروه اجتماعیدکتر مجید سجادی پناه – استاد دانشگاه در یادداشتی نوشت:وزارت محترم بهداشت ، سازمان غذا و دارو،اگر واجدین شرایط رای را از نظر سنی واجدین شرایط واکسن نیز بدانیم برای هر نفر معادل دو دوز ، آنوقت به ۱۲۰ میلیون واکسن نیاز خواهیم داشت. ظرف ششماه گذشته تنها ۲۵ میلیون واکسن وارد کشور شده است. برای پر کردن این فاصله عمیق هر روز پیکره بی جان ۶۰۰ نفر از مردم شریف مان را در درون این فاصله بزرگ مدفون می کنیم. برای چندمین بار عرض می کنم. با هر دو گروه تجار و قاچقچیان بزرگ کشور و دنیا وارد مذاکره شوید.
به گزارش بولتن نیوز، کشوری که سابقه ۲۵ میلیارد دلار قاچاق کالا را تنها در عرض یکسال (سال ۹۲ )در تجارت خارجی خود ثبت می کند نشان از آن دارد که این کشور “بهشت قاچاقچیان بین المللی” است. این قاچاقچیان بین المللی که ۲ میلیارد دلار لوازم بهداشتی به کشورمان قاچاق می کنند قادرند این فاصله را با سرعت خیلی زیاد و با روش های استثنایی خود برای ما پر کنند.
بیاید یکبار هم که شده، تبدیل این تهدید به فرصت را به نفع عموم مردم البته با “نظارت بسیار بسیار دقیق” آزمون کنیم.
شرط تحقق ، عزل رییس ستاد فعلی قاچاق کالا به صورت موقت و نصب یک تاجر بین المللی بجای او و معلق کردن برخی قوانین و مقررات در چنین شرایط فوق العاده ای است.
فراموش نکنیم خوردن مردار هم در شرایط اضطرار جایز است.
باز هم لازم به توضیح است که من کاسب تحریم نبوده و فقط یک معلم ساده ام.

نویسنده
MAJID SAJADI
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *