سجادی پناه 15 آبان 1400 - 2 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0
هدف از پخش دو بازدید سرزده از یک سازمان

هدف صدا و سیما از پخش دوبازدید سرزده رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه از سازمان اموال تملیکی آنهم در یک برنامه ی خبری چه بود ؟

سازمان اموال تملیکی از زیر مجموعه های وزارت اقتصاد است که وظیفه جمع آوری و فروش کالاهای متروکه و قاچاق را بر عهده دارد که در سال جاری با سه اقدام دستوری زیر مواجه شده است:

گروه اقتصادی دکتر مجید سجادی پناه – استاد دانشگاه در یادداشتی نوشت:مشکل کشور قاچاق سازمان‌یافته است. باید بسیج شویم؛ نیروهای اطلاعاتی باید برای شناسایی عناصر قاچاق سازمان‌یافته و دست‌های پشت‌پرده و جریان مافیایی قاچاق همت نمایند.
به گزارش بولتن نیوز، سازمان اموال تملیکی از زیر مجموعه های وزارت اقتصاد است که وظیفه جمع آوری و فروش کالاهای متروکه و قاچاق را بر عهده دارد که در سال جاری با سه اقدام دستوری زیر مواجه شده است:
1- دادستان کل کشور در ٢٤ مرداد ١٤٠٠ در خصوص ایجاد یک ساختاری متناسب با وظایف محوله به سازمان اموال تملیکی نامه می زند.
2- در 16 مهرماه رئیس‌جمهور در پی بازدید بعمل آمده از این سازمان مهلت ۳ ماهه برای اصلاحات ساختاری در سازمان اموال تملیکی و تعیین‌تکلیف اموال موجود در انبارهای این سازمان مشخص می کند که هم اکنون دوماه از سه ماه آن سپری شده است.
3- رئیس قوه قضائیه در روز جمعه ۱۴ آبان (دیروز)ضمن بازدید از انبارهای سازمان اموال تملیکی به مسئولان این سازمان مهلت می دهد ظرف مدت دو هفته درباره وضعیت اموال توقیفی، تعیین تکلیف نمایند.
آقای جبلی سعی می کند با پخش این دو بازدید آنهم در عرض کمتر از دو ماه بوسیله دو رئیس قوه کشور به زبان رسانه پیام های زیر به مسئولین کشور منتقل نماید :
1- وقتی ایراد از قانون است بازدیده سرزده مشکلی را حل نخواهد کرد چرا که میلیاردهای تومان اموالی که در این سازمان دپو شده پرونده های آنها در دستگاه های نظارتی و محاکم قضایی در فرایند رسیدگی قرار دارد و تا زمانی که قانون آنها اصلاح و برای این اموال تعیین تکلیف نشود از این مردشور که فقط کارش شستن مرده است و هیچ دخالتی در کشته شدن اجسادی که می شورد ندارد ، هیچ انتظار دیگری نباید داشت 2- همچنین او در این برنامه تلاش کرد که یکبار دیگر مخاطب پیام رئیس جمهور را در همان بازدید سرزده قبلی به چالش جدی بکشاند که فرمودند:
مشکل کشور قاچاق سازمان‌یافته است. باید بسیج شویم؛ نیروهای اطلاعاتی باید برای شناسایی عناصر قاچاق سازمان‌یافته و دست‌های پشت‌پرده و جریان مافیایی قاچاق همت نمایند.

نویسنده
MAJID SAJADI
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *