سجادی پناه 26 خرداد 1399 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0
دکتر مجید سجادی پناه:

نظرسنجی جهانگیری درست است چون دایناسورها هم به خاطر فاصله زیاد دم تا سر منقرض شدند

سجادی پناه : اقای جهانگیری شما با کدام نظرسنجی به این نتیجه رسیدید که میزان رضایتمندی مردم نسبت به عملکرد دولت افزایش یافته است که می گویید نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که میزان رضایتمندی مردم نسبت به عملکرد دولت بالا رفته است؟؟؟!!! "

به گزارش بولتن نیوز دکتر مجید سجادی پناه – عضو جمعیت وفادران انقلاب اسلامی، در یادداشتی نوشت: وقتی این جمله را از آقای جهانگیری در رسانه ها دیدم. بسیار متعجب شدم. و پیش خودم فکر کردم چه فاصله عمیقی بین مردم و این مسولین دولتی بوجد آمده است و ناخودآگاه به یاد یکی از دلائل انقراض دایناسورها افتادم . – بلاتشبیه -. چون برخی بر این اعتقاد بودند که یکی از دلائل انقراض دایناسورها فاصله زیاد بین سر و دم آنها بود. زیرا زمانی که موریانه ها شروع به خوردن از دم کردند تا مغز فعال شود وعکس العملی نشان دهد، کار از کار گذشته بود.
اما تصور کردم شاید جامعه آماری او، که چنین گزاره ای را از آن استخراج کرده دچارایراد باشد. یعنی حجم نمونه ای که برای نظر سنجی انتخاب شده، منحصراً محدود به اعضا کابینه و یا حداکثر کارمندان نهاد ریاست جمهوری بوده باشد. زیرا هرچی در جامعه جستجو می کنیم سیکنال های که آن صادر می شود خلاف سخنان آقای جهانگیری را نشان می دهد. از مصادیق کلان نظیر نرخ بیکاری ، نرخ تورم ، نرح ارز جهانگیری ، رکود اقتصادی ، وضعیت مسکن ، و…. گرفته تا مصادیق خرد مانند خودسوزی آن جانباز کرمانشاهی ، خودکشی آن کارگر خوزستانی، و آن کودک و ….
اگر سفرهای استانی که توسط طیف این عزیزان به سخره گرفته می شد، تعطیل نمی گردید، حداقل این مزیت را برای نظام داشت که این مدیران را از دفاتر شیک شان خارج و به میان جامعه می آورد و از نزدیک با درد و رنح مردم آشنا می ساخت تا در بیان اینگونه نظراتشان احتیاط بیشتری نمایند.
و ایکاش آقای جهانگیری قبل از بیان این مطلب، حداقل به نظر سنجی یکی از رسانه های نزدیک به خودشان که هم اکنون نیز در حال برگزاری است رجوع می کرد. در آن نظر سنجی که هم اکنون نیز برروی سایت عصر ایران وجود دارد ، محوبیت آقای روحانی (دولت شما) زیر 10 درصد ارزیابی شده است.
معاون اول محترم ، چقدر خوشحال شده و خدا را شکر کردم که شما با این میزان ادارک از وضعیت عمومی جامعه، چه تصمیم بزرگ و عاقلانه ای گرفتید که از نامزدی ریاست جمهوری در سال 96 انصراف دادید. زیرا بعد از این همه سوابق اجرایی هنوز از جامعه که بر آن مدیریت می کنید شناخت دقیق و کاملی در دست ندارید.
هرچند از این بیان شما بوی فعالیت های انتخاباتی 1400 به مشام می رسد ولی تا آن زمان 365 روز دیگر باقی مانده است. پس عجله نکنید.

نویسنده
MAJID SAJADI
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *