سجادی پناه 19 مهر 1400 - 2 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0
دکتر مجید سجادی پناه استاد دانشگاه نوشت:

سخنی کوتاه با سرلشکر باقری

وقتی درجنگ نظامی مرزهای جغرافیای کشورمان مورد تهدید قرار می گرفت شما تمام قد حضور پیدا می کردید و می کنید ولی حالا که وارد جنگ اقتصادی شدیم شایسته است که شما هم به معنی ارتش و سپاه به نحوه مقتضی از مرزهای اقتصادی کشور مراقبت نمایید؟

گروه سیاسیدکتر مجید سجادی پناه – استاد دانشگاه در یادداشتی نوشت:وقتی درجنگ نظامی مرزهای جغرافیای کشورمان مورد تهدید قرار می گرفت شما تمام قد حضور پیدا می کردید و می کنید ولی حالا که وارد جنگ اقتصادی شدیم شایسته است که شما هم به معنی ارتش و سپاه به نحوه مقتضی از مرزهای اقتصادی کشور مراقبت نمایید؟
به گزارش بولتن نیوز، چینی ها در جنگ تجاری با امریکا ، به تولید کنندگان خود تعهد دادند که در صورت تولید هر گونه کالای که جنبه صادراتی داشته باشد، ارتش وظیفه حمل رایگان آن کالا را به بنادر برعهده می گیرد. لذا حذف هزینه حمل و نقل از قیمت تمام شده کالاها، توانست قیمت نهایی محصولات چینی را در جنگ تجاری با امریکا کاهش دهد به گونه ای که محصولات این کشور از مزیت رقابتی بیشتری نسبت به سایر کالاهای مشابه در دنیای تجارت برخوردار شدند.
هر چند که وارد شدن به مصادیق به ثواب نزدیک نیست، ولی امروز قیمت سیب در استان آذربایجان غربی(پایتخت سیب ایران) به 1450 تومان رسیده است در حالی که همان سیب در تهران بین نه تا 13 هزار تومان بفروش می رسد. حمل آنها با امکانات نظامی به سایر مناطق کشور نه تنها جلوی فاسد شدن این محصولات و خسارت به کشاورزان را خواهد گرفت بلکه با ارسال آنها به مناطق کم برخوردار با همان قیمت، می تواند رضایتمندی عمومی مردم را نیز افزایش داد.

نویسنده
MAJID SAJADI
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *