کردستان 26 اسفند 1401 - 9 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

جشن‌های نوروزی 27 و 29 ماه جاری در سنندج برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان از برگزاری جشن‌های نوروزی در روزهای ۲۷ و ۲۹ اسفندماه جاری در سنندج خبر داد.

جشن‌های نوروزی 27 و 29 ماه جاری در سنندج برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، علی اصغر دریایی اظهار داشت: در ایام نوروز در استان کردستان نیز همانند سایر استان‌ها, با برپایی مجالس موسیقی و هه لپه رکی و رفتن به کوه و صحرا و دید و بازدیدهای فامیل و اقوام یاد و خاطره نوروز و فرارسیدن فصل زیبای بهار و پشت سرنهادن سرمای زمستان گرامی داشته می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان از برپایی ویژه برنامه جشن‌های نوروزی در روزهای 27 و 29 در سنندج خبر داد و گفت: امسال این برنامه با دعوت از گروه‌های موسیقی از استان‌های لرستان, گیلان, آذربایجان غربی شهر مهاباد و ارومیه و گروه‌های موسیقی سلیمانیه عراق و با همکاری و مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی, استانداری کردستان و شهرداری سنندج در مرکز استان برگزار می‌شود.

وی ضمن دعوت از مردم استان کردستان به ویژه سنندج برای حضور در این ویژه برنامه شاد و مفرح عنوان کرد: ویژه برنامه روز 27 اسفندماه در سالن 6 هزار نفری 22 گولان برگزار و علاوه برحضور گروه‌های موسیقی و هه لپه رکی داخل استان, از شهرها و استان‌های لرستان, گیلان, ارومیه و مهاباد گروه‌های موسیقی و هه لپه رکی حضور خواهند داشت.

دریایی اضافه کرد: همچنین گروه‌های موسیقی و هه لپه رکی سلیمانیه عراق در روز 29 اسفندماه همزمان با روز نوروز در ورزشگاه 22 گولان با هنرنمایی خود میزبان مردم شهر سنندج خواهند بود.

وی بر ضرورت افزایش برنامه‌های فرهنگی برای ایجاد نشاط همگانی تأکید کرد و یادآور شد: موسیقی و برنامه‌های شاد فرهنگی و هنری در ایجاد امید به زندگی و شور و نشاط اجتماعی بسیار تأثیرگذار است, امیدواریم با برگزاری جشن‌های نوروزی بتوانیم شادی در دل مردم ایجاد کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان تقویت روحیه، امید و نشاط در جامعه را اولویت و هدف برنامه‌های ارشاد میان جامعه و فعالان حوزه فرهنگ و هنر عنوان کرد و بیان داشت: باید ترویج فرهنگ شادی با حفظ چارچوب‌ها در جامعه با استفاده از ابزارهای ارزشمند رایج در میان مردم از جمله موسیقی؛ بیش از پیش در دستور کار قرار گیرد.

شایان ذکر است، سال گذشته نیز جشن بزرگ نوروز با حضور 20 هزار نفر از مردم سنندج و مسوولان استانی و شهرستانی در ورزشگاه 22 گولان این شهر برگزار شد.

نویسنده
MAJID SAJADI
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *