سجادی پناه 27 اسفند 1398 - 4 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0
بر اساس گفته های سابق رئیس پیشین سازمان سیا:

تشکیل قرارگاه مقابله با ویروس کرونا توسط رهبری کاری خردمندانه بوده / ویروسی که بلای جان مردم آمریکا شد

بر خلاف بنگاه های دروغ پراکنی بیگانگان تشکیل قرارگاه های مقابله با ویروس کرونا از سوی مقام معظم رهبری کار خردمندانه ای بوده است که علاوه بر جنبه‌ی رزمایش دفاعی ، قادر می باشد اقتدار و توان ملّی کشور را نیز افزایش دهد.

گروه بین الملل: مجید سجادی پناه – مشاور سابق وزیر دادگستری– در یادداشتی نوشت:بر خلاف بنگاه های دروغ پراکنی بیگانگان تشکیل قرارگاه های مقابله با ویروس کرونا از سوی مقام معظم رهبری کار خردمندانه ای بوده است که علاوه بر جنبه‌ی رزمایش دفاعی ، قادر می باشد اقتدار و توان ملّی کشور را نیز افزایش دهد.

به گزارش بولتن نیوز،  به یاد می آورید که ژنرال هایدن در خصوص ویروس استاکس نت چه گفت: “این ویروس برای خرابکاری در برنامه هسته ای ایده خوبی بود ولی هم اکنون به جان خود ما افتاده است”.


آن ویروس برای نطنز طراحی شده بود تا دور سانترفیوژها را به شدت افزایش و آنها را نهایتا منفجر نماید. این عملیات متاسفانه در عمل بسیار توفیق داشت. در ابتدا منشا انفجارها مشخص نبود و انگشت اشاره به سمت نیروهای داخلی و … بلند می شد. 12 سال طول کشید تا منشا این ویروس و نحوه بارگزاری آن شناسائی شود و بر اساس توافقی که بین سه سرویس اطلاعاتی سیا ، موساد و MI6 صورت گرفت و اوباما بر اساس آن توافق و البته به شرط مخفی ماندن کل عملیات ، پروژه را از سال 2008 از بوش تحویل و سپس ادامه و نهایتا اجرا نمود.


به نظر شما چه شباهتی بین ویروس دیروز استاکس نت و ویروس کرونا امروز از نظر ماهیت و هدف وجود دارد؟ اشتیاق امریکا که روزی باور نمی کرد این ویروس دامن خودش را بگیرد برای در اختیار گرفتن آنتی ویروس کرونا از آن شرکت آلمانی، تامل برانگیز نیست؟


امروز با دیدن آثار کرونا در کشورمان به واقع توانستیم کاربردی بودن این سلاح وحشتناک بیولوژیکی را باور کنیم و دیگر اعتقاد پیدا کنیم که بیوتروریسم تنها یک فرضیه نیست بلکه یک واقعیت انکار ناپذیراست. بر اساس تعریف پلیس بین الملل در سال ۲۰۰۷ بیوتروریسم عبارت است از منتشر کردن عوامل بیولوژیکی با هدف کشتن یا آسیب رساندن به انسانها، با قصد و نیت قبلی و به منظور وحشت آفرینی، تهدید و وادار ساختن یک دولت به برآورده کردن خواسته‌ های سیاسی یا اجتماعی.


بنا به این تعریف آسیب رساندن به سلامت عمومی جامعه، تحمیل هزینه‌های سنگین مقابله با بیماری‌ها و تضعیف جایگاه بهداشت و سلامت کشور در میان جوامع بین المللی از مهمترین اهداف انتشار دهنده گان آن می‌باشد. فعالیت‌های مخرب زیستی که بعضا در پوشش فعالیت‌های علمی صورت می گیرد بمعنای استفاده منفی از یافته‌های علم ژنتیک برای تولید و گسترش بیماری است که میتواند جان هزاران نفر انسان بیگناه و غیر نظامی را به مخاطره بیاندازد.


مکالمه پزشک متخصص گلستانی خودمان را بیاد دارید که می گفت این ویروس داری علائم خاص ژنتیکی است که بر روی بیش از 100 ها انسان فوت شده دارای علائم مشابه و یکسانی است به گونه ای که تصور می شود در علم ژنتیک و در لابراتورها به این ویروس برنامه عملیاتی داده شده که در بدن هر انسانی اقدامات مشابه ای را انجام دهد.
نا گفته پیداست که چرا همواره سعی شده است که زمان و مکان حمله بیولوژیکی ناشناخته باقی بماند و از آن اطلاعی دقیقی در دسترس نباشد. اروپا شیوع جنون گاوی را متوجه سازمان‌های جاسوی آمریکا و استرالیا می‌دانست. چین در شیوع سارس آمریکا را مقصر قلمداد کرد که هدف آن ضربه اقتصادی به این کشور در آستانه شکوفایی اقتصادی بود از طرفی دیگر آمریکا همچنان خود را نگران‌تر از همه در باب تهدیدات زیستی نشان ‌می دهد این موضوعات باعث شده است که “امنیت زیستی” به عنوان یک هدف استراتژیک در دستور کار همه کشور‌ها قرار گیرد.


آمار‌ها نشان می دهد که ایالات متحده از ابتدای قرن حاضر تا سال ۲۰۱۲ بیش از ۵۰ میلیارد دلار در این زمینه هزینه کرده است که ۷۰ درصد ان بودجه در اختیار وزارت بهداشت ۱۶ درصد در اختیار وزارت دفاع و بقیه در اختیار دیگر نهاد‌ها قرار گرفته است. همچنین دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۷ حدود ۱۰ درصد بودجه مقابله با تهدیدات زیستی را افزایش داد.
آیا این به عقل آقای نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشورما نرسیده بود که بودجه ای کافی برای این کار اختصاص دهد تا امروز هزینه درمان کشور فراتر از هزینه های پیشگیری آن نشود.


تنها یک فرمانده آگاه و بصیر که کشورش را در شرایط جنگی می بیند و تجربه مواجه با مشابه آن از نظر ماهیت یعنی استاکس نت را دارد می تواند به سرعت قرارگاهی دراین زمینه تشکیل دهد تا آثار این حمله زیستی که با این قدرت تخریب مالی و جانی که روزانه بیش از 100 ها نفر از مردم عزیزمان را به کام مرگ می کشاند به حداقل ممکن برساند.
در چنین شرایطی اولویت نخست یک فرمانده حفظ جان مردم و به عبارتی حفظ سرمایه انسانی کشور است، و هر اقدامی که این مهم را به مخاطره بیاندازد از نظر او یک تهدید بالقوه قلمداد می شود.


بنا بر این واقعیت است که مقام معظم رهبری برای پیشبرد اقدامات تدافعی در مقابل تهدیدات تروریستی، هم افزایی سازمان‌ها و نهاد‌های نظیر نهاد‌های امنیتی و حفاظتی، سازمان‌های نظامی، وزارتخانه‌های بهداشت و کشاورزی، پلیس، شهرداری‌ها و سازمان‌های تابعه، مراکز تحقیقاتی و مطالعاتی را برای مقابله با این ویروس منحوس ، تاسیس چنین قرارگاهی را لازم و ضروری تشخیص داد که برکات آن نیز هم اکنون قابل مشاهده است.


لذا بر خلاف بنگاه های دروغ پراکنی بیگانگان تشکیل چنین قرارگاهی در چنین شرایط جنگی بسیار کار خردمندانه ای بوده است که علاوه بر جنبه‌ی رزمایش دفاعی ، قادر می باشد اقتدار و توان ملّی کشور را نیز افزایش دهد.

نویسنده
MAJID SAJADI
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *