اخبار استان ها 26 اسفند 1401 - 9 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

تردد خوردوهای غیربومی به بافت جهانی یزد ممنوع شد

معاون میراث فرهنگی یزد : از تاریخ 25 اسفند سال جاری لغالیت 15 فروردین سال آینده از تردد هر نوع خودور غیر بومی به بافت تاریخی یزد و هنچنین اتوبوس‌های گردشگری در خیابان امام خمینی جلو گیری می شود.

تردد خوردوهای غیربومی به بافت جهانی یزد ممنوع شد

به گزارش خبرنگار فارس از یزد، هر ساله بافت تاریخی این شهر جهانی به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری ایران میزبان میلیون‌ها گردشگر از نقاط مختلف کشور و جهان است.

گردشگرانی که علی رغم فواید زیاد برای مردم و کمک به توسعه گردشگری استان یزد باعث ایجاد اخطلالاتی در زندگی مردم بومی و ساکن بافت تاریخی یزد هم می‌شوند و می‌طلبد مسئولان برای آن چاره اندیشی کنند.

نبود سرویس بهداشتی برای مسافرین، تردد بسیار زیاد خوردوهای گردشگران، کم بود زیباسازی مناسب و تجمع بیش از حد دستفروشان و متکدیان در سر راه گردشگران از جمله گلایه‌ها و دغدغه بومی‌های بافت تاریخی یزد است.

عبدالمجید شاکری شمسی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در این باره با بیان این‌که دغدغه مردم بافت تاریخی بجا و منطقی است، اظهار کرد: تردد خوردروهای غیربومی و همچنین یزدی که ساکن بافت تاریخی نیستند از تاریخ ۲۵ اسفند ماه سال جاری لغایت ۱۵ فروردین ماه سال آینده از ساعت ۸ الی ۲۲ در بافت تاریخی یزد ممنوع اعلام شده است.

وی افزود: که طی ابلاغیه ای که به کلیه بوم گردیها و هتل‌های مستقر در بافت تاریخی زده شده است این موضوع مطرح شده و از انها خواسته شده تا به گردشگران خود تاکید کنند که ازاوردن خودرو در تاریخ و ساعات مشخص شده به بافت تاریخی جلوگیری کنند و تردد انها فقط در ساعات غیر از این ساعات امکان پذیر است .

شاکری در خصوص تردد اتوبوس‌های حامل گردشگر نیز بیان کرد: در تاریخ عنوان شده از تردد اتوبوسهای حامل گردشگر در خیابان امام خمینی جلو گیری خواهد شد و پارکینگ های کارخانه سعادت نساجان و همچنین استخر ۲۲ بهمن برای پارک این اتوبوسها در نظر گرفته شده است .

نویسنده
MAJID SAJADI
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *