سجادی پناه 21 فروردین 1399 - 4 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0
سال‌هاست که دیگر مرز بین فقر روستایی و فقر شهری ازمیان‌رفته است

آقای رییس جمهور رعایت دونکته می تواند اقدام شما را به کام فقرا شیرین نماید؟!

در روز نوزدهم اسفند ماه 1398 بولتن نیوز یاداشتی از دکتر مجید سجادی پناه مشاور سابق وزیر دادگستری خطاب به رییس جمهور منتشر کرد تحت این عنوان که "آقای روحانی یک‌بار هم که شده در آستانه نوروز 99 رئیس‌جمهور فقرا باشید؟!

به گزارش بولتن نیوز، مشاور سابق وزیر دادگستری خطاب به رییس جمهور منتشر کرد تحت این عنوان که “آقای روحانی یک‌بار هم که شده در آستانه نوروز 99 رئیس‌جمهور فقرا باشید؟!

در آن یاداشت آمده بود که “سال‌هاست که دیگر مرز بین فقر روستایی و فقر شهری ازمیان‌رفته و مهاجرت روستایان به حاشیه شهرها و عدم دستیابی آن‌ها به یک شغل پایدار سبب شده است که این خیل عظیم به جرگه فقرای شهری افزوده شوند و معضلی را به اسم حاشیه‌نشینی – که یکی از سه تهدید بالقوه کشور است – را برای نظام ما ایجاد نمایند.

ایشان پیش بینی کرده بود که ویروس کرونا در آینده مشاغل نه‌چندان پایدار این گروه عظیم را نظیر دست‌فروشان و … به‌شدت تحت تأثیر قرار می دهد و از رییس جمهور درخواست نمود که به عنوان نمایده 30 میلیون نفر تنگدست جامعه از مقام معظم رهبری تقاضا نمایدکه از محل صندوق توسعه ملی مبلغی را برای این مردم، تحت عنوان هدیه اختصاص دهد.
امروز که این اقدام مبارک صورت گرفته است ایشان در یاداشت اخیرش خطاب به رییس جمهور نوشته است که: از شما بابت طرح این درخواست و همچنین از رهبر معظم انقلاب برای موافقت با آن تشکر و قدردانی می کنیم. ولی رعایت دو نکته می تواند نتیجه این اقدام را به کام این قشر عظیم تنگدست جامعه شیرین نماید:

1- کار مزد بانکی این وام حذف شود .زیرا بسیاری از دریافت کنندگان این وام در شرایط اضطرار قرار دارند. و به فتوای اکثر مراجع تقلید کارمزد بانکی در چنین شرایطی ربا و اخذ آن حرام اعلام شده است. پس بیاید خزانه بیت المال را آلوده نکنیم تا برکت با تمام مولفه ها و اجزایش از میان جامعه ما رخت برنبندد.

2- مدت باز پرداخت این وام به 10 سال افزایش پیدا کند. شما نیک می دانید که فقرا شرایط فعلی اقتصاد کشور را که بر اثر تحریم های ظالمانه ضعیف و نحیف شده است ، بیش از اختلاس گران و مفسدین اقتصادی کشور درک می کنند مقایسه تفاوت بین معوقات بانکی این قشر عظیم با معوقات بانکی آنها موید این واقیت تلخ است بنابراین بسیاری از مشمولین این وام از بابت کمی مبلغ آن در چنین شرایطی نارحت نیستند بلکه تنها انتظار دارند که مدت زمان بازپرداخت آن افزایش پیدا کند.

هرچند پیش بینی می کنیم که آقای “ن” مانع تحقق این اقدام بزرگ شما شود.

نویسنده
MAJID SAJADI
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *