رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، از چند واحد تولیدی در شهرک صنعتی ماشین سازی و فناوری های برتر و همچنین شرکت تولیدی صنعتی سامد و طرح های توسعه ای این مجموعه بازدید کرد و در گفتگو با جمعی از تولیدکنندگان و صنعتگران استان، در جریان مشکلات و موانع پیش روی فعالیت آن ها قرار گرفت.
به گزارش ایلنا از مشهد، غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران در حاشیه این بازدیدها، با تقدیر از تلاش های تولیدگران و صنعتگران استان، فعالیت اقتصادی در این بزنگاه دشوار را تلاشی شجاعت آمیز توصیف کرد و گفت: مسائل و مشکلات اقتصادی آنقدر تکرار شده که همه بر آن واقف هستند. امروز علی رغم شعارهایی که توسط مسئولان بیان می شود، شاهد جفای مضاعف به بخش تولید با ایجاد موانع و یا غفلت از تسهیلگری هستیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر هیچ اولویت گذاری موثری را در روند تخصیص منابع در کشور شاهد نیستیم. یکی به مدد سفارش و به اتکای تعاملاتش از منابع بهره مند می شود اما آن تولیدکننده ای که رانت ندارد و کسی سفارش او را نمی کند، به رغم نیاز بیشتر از این منابع محروم می ماند و در مشکلاتش غرق می شود.
او از تلاش های ستاد تسهیل برای کمک به واحدهای تولیدی تقدیر کرد و متذکر شد: این ستاد با وجود پیگیری هایش، باید به سمت روش های موثرتر برای کمک به بخش تولید حرکت کند و موانع اساسی که بخش عمده ای از جامعه تولیدی ما را گرفتار ساخته، مرتفع سازد.
شافعی یادآور شد: باید اذعان کنیم که امروز عمق ساخت داخل در صنعت ما کم است و آن هایی که می خواهند گامی برای کمک به این بخش بردارند، باید به این مهم توجه داشته باشند