یک هزار و ۲۷۸ شعبه اخذ رای در استان همدان پیش بینی شده است | ۶۴ داوطلب در حوزه انتخابیه همدان و فامنین، ۲۷ داوطلب در بهار و کبودراهنگ، ۱۸ داوطلب در نهاوند، ۱۱ داوطلب در تویسرکان، هفت داوطلب در اسدآباد، ۲۶ داوطلب در ملایر و ۱۹ داوطلب در رزن و درگزین به رقابت می پردازند.
به گزارش همدان پرس؛ دبیر ستاد انتخابات استان همدان گفت: یک هزار و ۲۷۸ شعبه اخذ رای در استان همدان پیش بینی شده است.

ابوالقاسم الماسی در گفت‌وگویی با بیان اینکه یک میلیون و ۴۰۴ هزار و ۷۳۰ نفر از مردم این استان واجد شرایط رای دادن هستند، اظهار داشت: از این تعداد ۷۰۱ هزار و ۸۴۳ نفر مرد و ۷۰۲ هزار و ۸۸۷ تن زن هستند

دبیر ستاد انتخابات استان بیان کرد: ۶۳ هزار و ۵۹۱ رای اولی در پای صندوق های رای حضور می یابند که از این تعداد ۳۲ هزار و ۵۱۰ تن مرد و ۳۱هزار و ۸۱ تن زن هستند.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۲۷۸ شعبه اخذ رای در این استان پیش بینی شده است گفت: ۲۹۷ شعبه اخذ رای در شهرستان همدان، ۵۵ شعبه در فامنین، ۱۹۹ شعبه در ملایر، ۷۷ شعبه در رزن، ۴۵ شعبه در درگزین، ۱۴۳ شعبه در کبودراهنگ، ۱۱۴ شعبه در بهار، ۱۰۰ شعبه در تویسرکان، ۱۴۷ شعبه در نهاوند و ۱۱۰ شعبه در اسدآباد در نظر گرفته شده است.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان ادامه داد: پس از بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی در هیات های اجرایی، نظارت و شورای نگهبان و انصراف برخی از کاندیداها در نهایت ۱۷۲ داوطلب در این دوره از انتخابات باقی ماندند.

الماسی افزود: ۶۴ داوطلب در حوزه انتخابیه همدان و فامنین، ۲۷ داوطلب در بهار و کبودراهنگ، ۱۸ داوطلب در نهاوند، ۱۱ داوطلب در تویسرکان، هفت داوطلب در اسدآباد، ۲۶ داوطلب در ملایر و ۱۹ داوطلب در رزن و درگزین به رقابت می پردازند.

وی اظهار داشت: ۲۰ هزار نفر در استان همدان کار اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را بر عهده دارند و تمامی شعب و مجریان از آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات برخوردار هستند.

استان همدان با یک میلیون و ۷۶۰ هزار نفر جمعیت، ۱۰ شهرستان و هفت حوزه انتخابیه اصلی دارای ۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفند سال جاری برگزار می شود.