اسامی رسمی کاندیداهای تأیید صلاحیت شده انتخابات مجلس در استان شب گذشته اعلام شد و از امروز ماراتن مجلس یازدهم به مدت یک هفته آغاز می‌شود.
بر اساس آمار اعلام‌شده، از ۴۴۲ داوطلب ثبت‌نام‌کننده برای نمایندگی مجلس در استان همدان ۲۰۰ نفر رد صلاحیت شدند و ۷۰ نفر انصراف دادند و در نهایت ۱۷۲ نفر تأییدصلاحیت شدند.
ورود رسمی کاندیداها به‌عرصه تبلیغات فضای جدیدی را ایجاد می‌کند که مردم بتوانند بررسی‌های بیشتری داشته باشند و براساس ملاک‌ها و معیارهای لازم دست به انتخاب بزنند.
ستاد انتخابات کشور نیز روز گذشته در اطلاعیه‌ای زمان شروع و پایان تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد.
در متن کامل اطلاعیه ستاد انتخابات کشور آمده است: در اجرای ماده ۵۶ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده ۴۰ آئین‌نامه اجرایی آن درباره زمان شروع و پایان فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، به آگاهی ملت شریف ایران و تمامی نامزدهای نمایندگی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می‌رساند، فعالیت‌های تبلیغاتی تمامی نامزدهای تأیید صلاحیت شده از بامداد روز پنجشنبه مورخ ۲۴ بهمن‌ماه ۹۸ آغاز و در ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه مورخ یک استفندماه ۹۸  یعنی ۲۴ ساعت پیش از شروع اخذ رأی پایان می‌یابد.
براساس لیست اعلامی از سوی ستاد انتخابات استان تا لحظه تنظیم خبر، پس از طی مراحل بررسی صلاحیت داوطلبان و نیز انصراف تعدادی از نامزدها در انتخابات دوم اسفند، در استان همدان ۱۷۲ داوطلب از ۷ حوزه انتخابیه برای کسب ۹ کرسی مجلس شورای اسلامی با هم رقابت می‌کنند که اسامی آنها به این شرح است.