۲۰ هزار نفر کار اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان را بر عهده دارند | هیچ فردی در مقام اجرا برای ما فرقی نداشته و چون ملاک عمل برای مامُر قانون است، یقینا حقی از هیچ فردی ضایع نخواهد شد | با زمینه‌هایی که برای حضور حداکثری مردم فراهم شده در دوم اسفندماه شاهد حضور پرشور و با نشاط مردم خواهیم بود.
به گزارش همدان پرس؛ استاندار همدان گفت: ۲۰ هزار نفر کار اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان را بر عهده دارند.

سید سعید شاهرخی، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: استان همدان با یک میلیون و ۷۶۰ هزار نفر جمعیت، دارای ۱۰ شهرستان و هفت حوزه انتخابیه اصلی و ۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

شاهرخی افزود: یک هزار و ۲۷۸ شعبه اخذ رای برای برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه شعبه‌های اخذ رای نسبت به دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، ۲۶ شعبه افزایش داشته است، عنوان کرد: ۲۰ هزار نفر، کار اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان را بر عهده دارند که برای این افراد دوره‌های آموزشی نیز برگزار شده است.

استاندار تاکید کرد: زمینه حضور همه سلایق باید در انتخابات فراهم شود چراکه این امر موجب شرکت حداکثری و پرشور مردم در پای صندوق‌های رای می شود.

وی با اشاره به اینکه قصد ما فراهم کردن بستری برای حضور حداکثری همه اقشار و اقوام در انتخابات است، گفت: تاکید بر رقابتی کردن انتخابات است بنابراین آنهایی که در چارچوب قانون فرصت حضور دارند نباید محروم شوند.

شاهرخی خاطر نشان کرد: همه عوامل برگزاری انتخابات، دست اندرکاران اجرایی و نظارتی باید مرّ قانون را رعایت کنند تا این رویداد بزرگ در نهایت بیطرفی، شفافیت و سلامت برگزار شود.

استاندار با بیان اینکه تعداد ثبت‌نام شدگان نامزدهای انتخاباتی در استان همدان ۴۳۹ نفر بود، که ۴۴ نفر پیش از رسیدگی به صلاحیت‌ها انصراف دادند و مابقی در هیات‌های اجرایی بررسی صلاحیت شدند عنوان کرد: از تعداد ۳۹۵ نفر باقیمانده، ۳۷۶ نفر توسط هیات اجرایی تایید و ۱۹ نفر رد صلاحیت شدند. در هیات نظارت نیز از مجموع ۲۴۴ نفر، ۱۲۷ نفر رد صلاحیت و ۱۱۷نفر نیز عدم احراز شدند که در کل ۸/۶۱درصد داوطلبان توسط هیات نظارت رد صلاحیت شدند.

شاهرخی گفت: هیچ فردی در مقام اجرا برای ما فرقی نداشته و چون ملاک عمل برای مامُر  قانون است، یقینا حقی از هیچ فردی ضایع نخواهد شد.

استاندار با بیان اینکه در نظام مقدس جمهوری اسلامی مسوولیتی بزرگ به واسطه رای مردم به ما واگذار شده و باید برای خدمات شایسته به مردم گام برداریم و در عرصه انتخابات امروز باید شرایط را برای انتخاب شونده و انتخاب کننده فراهم کنیم افزود: ظرفیت بزرگی در قانون اساسی وجود دارد که ناشی از بخش جمهوریت نظام است و آن نیز تعیین سرنوشت مردم توسط خودشان است که در قانون اساسی نیز آمده است.

وی اظهار داشت: امروز در آستانه یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی پرشور، سالم، حداکثری و رقابتی فراهم شده است.

استاندار همدان گفت: با اعلام نهایی اسامی نامزدها و با زمینه‌هایی که برای حضور حداکثری مردم فراهم شده در دوم اسفندماه شاهد حضور پرشور و با نشاط مردم خواهیم بود.