گروه سیاسی ؛ دکتر مجید سجادی پناه ، استاد دانشگاه در یاداشت پیش رو آورده است که :

🔹همیشه از خودم می پرسم که اگر رئیس جمهور به قول خودشان زودتر از قضیه بنزین با خبر می شدند آنوقت قرار بود چه اتفاق در کشور رقم بخورد؟ آیا اساسا اعتراضی شکل نمی گرفت؟ یا تجمعات مردم  به نحوه بهتری مدیریت می شد؟ و یا ممکن بود اساسا جلوی افزایش قیمت بنزین گرفته شود؟ و یا ….. زیرا  بر همگان واضح و مبرهن است که افزایش قیمت سوخت(هزینه حمل و نقل)بعنوان یکی از اجزای قیمت تمام شده هر کالایی، چگونه می تواند به افزایش سطح عمومی قیمت ها (تورم)منجر شود؟

🔹ولی به همان سیاق گذشته، قرار است که در این هفته قیمت لبنیات ۷۰ درصد گران شود. بازهم ممکن است شما بعنوان رئیس جمهور در جریان این موضوع قرار نگرفته باشید؟ ولی اگر تصور کنیم که  در جریان قرار گرفته باشید، آنوقت می توانیم روی چه اقدامات شما حساب ویژه باز کنیم؟

🔹به نظر می رسد که در این خصوص هم  قطعاً عامل پیدایش چنین مشکلی “نظام توزیع” کشور است نه “نظام تولید”، زیرا بعید است که گاوها خردمندانه اعتصاب کرده باشند و یا از شدت عصبانیت پس از مشاهده روند قیمتها و نرخ تورم سالیان اخیر، شیرشان خشک شده باشد؟ مطمئناً باز موضوع واسطه ها و دلال ها در میان است که بدور از چشمان خواب آلوده سازمان تعزیرات حکومتی، سال هاست که در دولت شما و در این بازار بی صاحب به رقص درآمده اند! زیرا اساسا برخی از وزرای شما رسما اعلام کرده بودند که به وجود چنین سازمانی که “خاص کشورهای کمونیستی”  است ، اعتقادی ندارند!!! (اظهارت وزیر راه و شهر سازی اسبق )

🔹زمانی در این کشور برای جلوگیری از پوکی استخوان و غیره در دبستان ها شیر رایگان توزیع می شد ولی همان شیر امروز برای بسیاری از خانواده ها ایرانی یک وعده غذایی محسوب می شود. یعنی این خانوارها ” *نانی* ” را که امسال شما درست در آستانه انتخابات۵۰ درصد گران کردید را در شیر گرمی که قرار است هفته آینده ۷۰ درصد بر قیمت آن بیافزاید، تلیت می کردند و بعنوان شام به فرزندانشان می خوراندند تا با شکم گرسنه سر بر بالین نگذارند. اما ظاهرا تیم مدیریتی جنابعالی به این میزان هم رضایت نمی دهند و قرار است با این افزایش قیمت ها،  شیر را نیز  از سفره ها آنها حذف نمایند.

🔹به نظرتان تشکر چنین مردمی با شکم گرسنه که عائله شما محسوب می شوند، حتی با فرض ادا کردن آنهم چه ارزشی می تواند داشته باشد؟

🔹تعداد فوتی های کرونا در دولت شما طی ۱۶ ماهه گذشته، با تعداد شهدای هشت سال دفاع مقدس برابر می کند و امروز مسئولی در همان وزارتخانه بهداشت، همه منتقدین این حوزه را “پفیوزان تاریخ” خطاب می کند و شما در مقابل این اهانت بزرگ باز هم سکوت می کنید و برای دفاع از منتقدین خود قدمی بر نمی دارید. انگار نه انگار  که آنها از حقوق شهروندی که شما در دولت یازدهم منشور آن را نوشتید، برخوردارند !

🔹نامه ای در انتقاد از وزیر بهداشت‌تان در همین روزنامه نوشتم و در آن آوردم که برخی از وزرایتان چه به روز مشاورانشان در وزارتخانه ها درمی آوردند، ولی شما اصلا وقعی به آن  نمی گذارید؟

🔹نتیجه دستور شما را برای شناسایی عوامل انتشار فایل صوتی ظربف مطالبه کردیم که شاید حضور او می توانست میزان مشارکت در انتخابات را تحت تاثیر جدی قرار دهد و از ورود کشور به چنین بحرانی جلوگیری نماید ولی این موضوع هم ظاهرا به مانند موضوعات پیشین، به طاق بلند هئیت دولت برخورد کرد.

و خیلی چیزهای دیگر ،که می ترسم،  اگر بنویسم مرزهای دشنام گویی مسئولین شما  از “پفیوزان تاریخ” هم عبورکند.

🔹اما از جانب آن دسته از کارمندانی که بدلیل بی عرضگی مدیرانشان در طول سال های دولت شما بیکار بودند و حتی یک قلم نزدند و یا قدمی برنداشتند  ولی حقوق آنها حتی یکروز هم به قول شما به تاخیر نیافتاد، از جنابتان تشکر و قدردانی  کنم! ولی از طرف دیگر نمی دانم با روح و روان تخریب شده آنها چه کنم؟

🔹در نظام اداری کار کردن یک عقاب برای یک بوقلمون بسیار مصطلح است. می گویند خیلی سخت است که همانند عقاب بتوانی در آسمان ها پرواز کنی ولی زیر نظر یک بوقلمونی – که اگرچه در ردیف پرندگان طبقه بندی می شود ولی به هیچ وجه قادر به پرواز نیست-  کار کنید! زیرا بوقلمون، هیچ درکی درست و تصویر روشنی از آنچه که عقاب از افق های دوردست در آسمان های می بیند و برای او بازگو می کند، ندارد. نتیجه چنین رئیس و مرئوسی آن می شود که بوقلمون، عقاب را در بند کرده و اجازه پرواز به او نمی دهد و هر روز غذای او را (حقوق ماهانه) به لانه اش می فرستد و انتظار  هم دارد که او ممنون دار این خدمتگزاری باشد.

🔸سری به یکی از وزارتخانه ای که وزیر آن در سمت راست شما در کابینه می نشیند  بزنید تا از صحت کامل این مطالب اطمینان حاصل نمایید.