سجادی پناه 24 مهر 1402 - 2 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0
سجادی پناه

به اسرائیل و امریکا هشدار می دهیم بیش از این صبر ما را آزمایش نکنند


غزه اولین خاکریز ایران است و بهیچ وجه نباید توسط امریکا و اسرائیل فتح شود. استراتژیست های ایران و حزب الله اهمیت این خاکریز را به خوبی می فهمند و به همین دلیل است که حمله زمینی به غزه را خط قرمز خود می دانند.
امروز دیگر همه مردم دنیا می دانند که بمباران شهرها نشانه قدرت و پیروزی نیست. اگر چنین بود، امریکا در ویتنام باید پیروز می شد. چرا اسرائیل، امریکا و متحدانش نمی خواهند بپذیرند که شرایط جهانی تغییر کرده است و با هیچ جنگ و کشتاری نمی توانند به پیروزی برسند. حتی اگر سلاح اتمی خود را بکار بگیرند. جنگ اوکراین، به خوبی نشان داد که نه امریکا بعنوان رهبر ناتو و نه متحدانش حاضر به جنگ زمینی نشدند زیرا جنگ زمینی و کلاسیک دیگر از دور جنگ های مدرن خارج شده است. بنابراین جنگ های امروز متکی به تکنولوژی جدید، امکانات فضائی و سلاح هائی هستند که از ماهواره ها هدایت می شوند.همان موضعی که فرمانده ارتش ایران در روزهای بمباران غزه و احتمال ورود لبنان به این جنگ، با صراحت اعلام کرد که ایران موشک هائی را دراختیار دارد که از طریق ماهواره هدایت شده و نقطه زن است. حال فرض کنید که این موشک در اختیار حزب الله لبنان باشد و یا در اختیار حزب الله لبنان قرار گیرد. تکلیف ناوگان کشورهای حامی اسرائیل چه می شود؟
امروز اسرائیل ایران را بعنوان یک قدرت نظامی نه تنها در منطقه بلکه در جهان پذیرفته و باور کرده است. همین صف آرائی ناوگانی که امریکا برای حمایت از او (اسرائیل) به راه انداخته است باندازه کافی گویای توانمندی نظامی و بیم از قدرت تهاجمی ایران دارد. پس بهتر است کابینه تندرو نتانیاهو عاقلانه بیاندیشد و از حمله زمینی به غزه بپرهیزد و بیش از این صبر ما را آزمایش نکند.

نویسنده
MAJID SAJADI
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *