پورمحمدی 23 بهمن 1402 - 2 هفته پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

پورمحمدی: فرهنگ عمومی رها شده است

دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز گفت: فرهنگ عمومی از مسائلی است که متاسفانه از آن غافلیم، مدیریتش در اختیار چهره‌ها و مراجع دیگر قرار گرفته است و فرزندان و خانواده‌های ما تحت تاثیر فرهیختگان نیستند.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در نشست عمومی شورای وحدت اصولگرایان گفت: همه ما باید با رفتار و نگاه عاقلانه و متفکرانه و با توجه به مبانی دینی و اسلامی در راستای جهاد تبیین بکوشیم و برای آینده برنامه‌ریزی مناسبی داشته‌باشیم.
پورمحمدی افزود: خدا را شاکریم که جمعی از نیروهای انقلابی و ارزشی در جایگاه ریاست جمهوری، دولت، مجلس و شوراها و شهرداری‌ها قرار گرفتند و همه ما وظیفه داریم تا با حمایت‌ها و مشاوره‌ها به نیروهای انقلابی کمک کنیم تا ان‌شاءالله نتیجه کار به بهترین صورت رقم بخورد و در نتیجه مردم خوشحال شوند و تصویر زیبا و دلنشینی از مجموعه نیروهای انقلابی و ارزشی ارائه شود.

دبیرعالی جامعه روحانیت مبارز در ادامه با تحلیل شرایط عمومی کشور گفت: اگرچه مشکلاتی در حوزه‌های مختلف در کشور وجود دارد ولی نباید از ظرفیت های بسیار زیاد کشور غافل بود. یکی از مهمترین ظرفیت‌های کشور وجود رهبری معظم انقلاب است که در دوران‌های مختلف حضور و راهنمایی‌های ایشان بسیار موثر و راهگشا بوده است.

وی در ادامه وجود نیروهای خلاق، خدوم و دلسوز و جوانان متخصص و با انگیزه را از دیگر ظرفیت‌های کشور عنوان کرد که باید از آن‌ها استفاده شود و گفت: کشور امروز با ۴ مشکل در ساختار، نظامات (اداری، مالی، آموزشی و تربیتی)، فرهنگ عمومی و شفافبت فعل و انفعالات سیاسی روبرو است به گونه‌ای که اگر بهترین مدیران با بهترین‌ نیروها و بودجه را هم در نظر بگیریم باز هم تا این مشکلات برطرف نشود؛ تغییرات اساسی و تحقق اهداف و آرمان‌های انقلاب میسر نخواهد شد.
وی ضمن بیان ابعاد مشکلات ساختاری و دیوان‌سالاری در کشور درباره مسئله فرهنگ عمومی گفت: فرهنگ عمومی از دیگر مسائلی هست که متاسفانه ما از آن غافلیم و شاهد نوعی رهاشدگی هستیم و مدیریت آن در اختیار چهره‌ها و مراجع دیگر قرار گرفته است و متاسفانه فرزندان و خانواده‌های ما تحت تاثیر فرهیختگان نیستند.
اگر همه چیز را درست کنیم ولی فرهنگ عمومی درست نشود؛ قطعا با مشکل مواجه خواهیم بود.
پورمحمدی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات ما عدم شفافیت در فعل و انفعالات سیاسی و اجتماعی است و شورای وحدت نیز برای نظم دادن به این فعل و انفعالات و شفافیت شکل گرفته است و به همین دلیل حضور اقشار در آن پیش بینی شده تا از ظرفیت‌های عمیق اجتماعی برخوردار شود. جامعه روحانیت مبارز هم به دنبال تحقق یک جامعه انقلابی و متفکر است و برای همه سلیقه‌های سیاسی که به آرمان‌های انقلاب و رهبری اعتقاد دارن احترام و ارزش قائل است.
دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز گفت: وحدت ملی برای هرکشوری حیاتی و موجب استحکام نظام سیاسی کشور است و جمهوری اسلامی نیز مهمترین پشتوانه خود را وحدت ملی و حضور یکپارچه مردم در صحنه می‌داند.
پورمحمدی با برشمردن رویکردهای «جامعه روحانیت مبارز» در رابطه با «شورای وحدت» و فعالان سیاسی اظهار کرد: جامعه روحانیت مبارز با تمام توان و همت از نظام جمهوری اسلامی و رهبری حمایت می‌کند و هرگونه انحراف از مواضع رهبری را خلاف و از آن تبری می جوید و تلاش می کند تا مدیریت کشور در اختیار نیروهای توانمند و ساله ارزش مدار و ولایی و انقلابی قرار گیرد.

وی افزود: جامعه روحانیت مبارز ضمن انجام مسئولیت الهی و روحانیتی خود مبنی بر هدایت معنوی جامعه رسالت هدایت سیاسی و اجتماعی را با جدیت تعقیب می‌کند و بر وحدت و همگرایی و همکاری همه نیروهای انقلابی و ارزشی و ولایی تاکید و تلاش خود را در این جهت ادامه می‌دهد.
دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز یادآور شد: با توجه به درخواست مجموعه‌ای از از نیروهای ولایی و انقلابی در قالب شورای وحدت مبنی بر حمایت جامعه روحانیت از آنان، جامعه روحانیت با همکاری در جایگاه هدایت نظارت و داوری با این مجموعه موافقت می کند و چنانچه این مجموعه در خط انقلاب نظام و رهبری استوار باشد این حمایت و همکاری ادامه خواهد داشت. همکاری با شورای وحدت مانع از تلاش جامعه روحانیت در راستای ایجاد وحدت بین نیروهای انقلابی و ارزشی نخواهد بود.

نویسنده
M
مطالب مرتبط
نظرات