مذهبی 24 بهمن 1402 - 2 هفته پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

پورمحمدی: روحانیت هم باید پرسشگر باشد هم پاسخگو

مصطفی پورمحمدی در جمع روحانیون جنوب و شرق تهران چهارشنبه شب در شبستان آستان حضرت شیخ صدوق افزود: امام راحل با بینش عمیق و منبعث از فرهنگ دینی در پرتو الطاف الهی و همراهی اقشار مختلف مردم از جمله روحانیت موفق شد تا یکی از نقاط عطف تاریخ را برای حاکم کردن ارزشهای الهی رقم بزند و همین نگاه و رویکرد برای ایجاد جامعه مردمسالار دینی در راهبردها و مشی مقام معظم رهبری متجلی است.
به روایت ایرنا، وی اضافه کرد: برغم برخی القائات هنوز روحانیت به عنوان یکی از گروههای اصلی، تاثیر گذار، مورد وثوق و مرجع مردم می باشند و به همین دلیل باید در مقاطعی مانند انتخابات به صورت اقناعی و مستدل به بیان مشکلات، راهکارها و توصیه ها بپردازیم زیرا نهاد روحانیت همواره مستقل از دولت ها بوده و روحانیت قبل از اینکه یک فعال و کنشگر اجتماعی باشد به عنوان مروج و مبلغ دین محسوب می شود اگر چه وظیفه حمایت از فعالیت های ارزنده ای که به نفع مردم و صلاح مملکت هست نباید هیچگاه مورد غفلت قرار گیرد.
وزیر پیشین کشور ادامه داد: روحانیت هم باید پرسشگر باشد هم پاسخگو تا بتواند کماکان ستون هدایت دولت و حمایت از انقلاب اسلامی باشد اما حفظ استقلال برای تثبیت پایگاه اجتماعی و نفوذ کلام ضروریست و در این راستا بها دادن به نظر مردم و بستر سازی برای مشارکت بیش از پیش مردم در اداره امور همانگونه که مشی امام و رهبر معظم انقلاب است ، حایز اهمیت می باشد.
پورمحمدی هر نوع تخریب در عرصه سیاسی و اجتماعی بخصوص نادیده انگاشتن خدمات چند دهه انقلاب و نظام اسلامی را ناپسند و مذموم توصیف کرد و خواستار مراعات آموزه های دینی و اخلاقی در آستانه دو انتخابات مهم پیش رو شد.
وی در پایان به پرسشهای مطرح شده در زمینه کارکرد دولت، وظیفه احزاب و تشکل ها برای ترغیب مردم به مشارکت پرشور در انتخابات و معضلات اقتصادی و معیشتی جامعه پاسخ داد.
این نشست در قالب هماهنگی برای هم افزایی روحانیون و طلاب در راستای پرشور کردن فضای انتخابات و نقش تبیینی روحانیون به میزبانی آستان حضرت شیخ صدوق در شهرستان ری برگزار شد.

نویسنده
M
مطالب مرتبط
نظرات