پورمحمدی 23 بهمن 1402 - 2 هفته پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

پورمحمدی: جامعه روحانیت بر وحدت و همگرایی نیروهای انقلاب تاکید دارد

مصطفی پورمحمدی امروز در نشست هم‌اندیشی با رسانه، درباره وحدت و همگرایی نیروهای انقلاب در انتخابات، گفت: همگرایی ظرفیت مثبت تلقی می‌شود و تجزیه بلوک‌های سیاسی نقطه ضعف است؛ از این رو وحدت و همگرایی مورد تأکید ما (جامعه روحانیت) است.
رئیس شورای وحدت افزود: اگر هویت‌ها مستقل شود، اختلاف سلیقه و اختلاف فکر ایجاد می‌شود از این رو امیدواریم وحدت به نتیجه برسد.
وی درباره فعالیت شورای وحدت در خبرگان ششم، اظهار کرد: لیست خبرگان توسط جامعتین تنطیم میشود و اصول‌گرایان هم از این فهرست حمایت خواهند کرد.
دبیر عالی جامعه روحانیت گفت: منتظر نتایج تایید صلاحیت داوطلبان خبرگان هستیم و جامعتین هم جلسات خود را خواهد داشت.
پورمحمدی همچنین با بیان اینکه نگاه ما بیشتر معطوف به تحولات جدی و اساسی در امورات کشور از جمله مباحث سیاسی و اقتصادی است، گفت: جامعه ما با یک سری دغدغه‌ها و نگرانی‌ها روبه‌روست و گسل‌هایی در جامعه ایجاد شده و وفاق اجتماعی در بعضی امور، مخدوش شده و اعتماد عمومی آسیب دیده است و طبعا دشمنان را به طمع انداخته است.
وی با بیان اینکه وظیفه ما درمان جدی این نگرانی‌ها است، افزود: انتخابات، وحدت‌ساز و امیدآفرین است و می‌تواند عبور از مشکلات را هموار کند.
رئیس شورای وحدت با بیان اینکه ما کشوری دموکراتیک هستیم  و رسانه های گسترده و احزاب فعال داریم، گفت: ظرفیت سیاسی جامعه ما بالاست و نگاه سیاسی جامعه و مردم جدی است و به نوعی تقریبا سیاست در اعماق خانواده‌ها وجود دارد و نشان می‌دهد جامعه ما،سیاسی است اما کاستی جدی ما مربوط به ساختار سیاسی می‌شود که بیشتر آن هم به مسائل قانونی برمی‌گردد.


 
 

نویسنده
M
مطالب مرتبط
نظرات