اخبار استان ها 26 اسفند 1401 - 9 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

قالیباف: قدرت خرید کارگران باید پابه‌پای تورم بالا برود/ برنامه‌ریزی برای تولید بیش از ۵۰ میلیون تن فولاد در کشور

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: فولاد در کشور ما از صنایع مهم و پیشرفته و صادراتی است و ۳۰ میلیون تن تولید فولاد است و تا مرز بالاتر از ۵۰ میلیون در پیش‌بینی برنامه‌ریزی دارد.

قالیباف:  قدرت خرید کارگران باید پابه‌پای تورم بالا برود/ برنامه‌ریزی برای تولید بیش از ۵۰ میلیون تن فولاد در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از زرند، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در بازدید از کارخانه فولاد زرند ایرانیان اظهار کرد: توفیق بود که در پایان سال و جمعه آخر سال به استان شهیدپرور کرمان سفر کنیم و مزار شهید سلیمانی را زیارت کرده  و از مجموعه صنعتی و زنجیره فولاد سازی زرند بازدید داشته باشیم.

وی افزود: فولاد در کشور ما از صنایع مهم و پیشرفته و صادراتی است و ۳۰ میلیون تن تولید فولاد است و تا مرز بالاتر از ۵۰ میلیون در پیش‌بینی برنامه‌ریزی دارد و برای جلوگیری از صادرات خام مواد معدنی در اولویت‌های برنامه دولت و مجلس است.

قالیباف بیان داشت: اما در مکان‌یابی و نحوه استقرار محل فولادها و زنجیره تولید و ارزش افزوده آنها باید تجدید نظر داشته باشیم که در برنامه ۵ ساله هفتم و سیاست‌گذاری دراز مدت به‌عنوان یک مجموعه پیشران در اولویت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از فرصت‌های بزرگ کشور و مهمتر از حوزه نفت و گاز، حوزه معادن است.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص حقوق پایین کارگران خاطرنشان کرد: با کارگران صحبت کردیم از پیمانکاری و رسمی گله‌مندی داشتند و حق هم می‌دهم حقوق نسبت به دو سال قبل افزایش پیدا کرده اما چون روند تورم با سرعت بالا می‌رود و قدرت خرید کاهش یافته، از موضوعاتی است که دولت و مجموعه مجلس باید پیگیری کنند و غلبه بر تورم پیدا کنیم.

 رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: حقوق کارگری موضوع محلی نیست و کل کارگران کشور در صنایع مختلف هستند که حتما باید به گونه‌ای حقوق تعیین شود که قدرت خرید بالا رفته و پا به پای تورم بتوانند بیایند و زندگی اداره کنند، اما طبیعتا واحدها و کارخانه‌هایی که سختی کار و آلودگی محیطی دارند باید ویژه‌تر دیده شوند.

نویسنده
MAJID SAJADI
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *