انتخابات 23 بهمن 1402 - 2 هفته پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

اعلام مهلت زمانی برای نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان

با اعلام اسامی نهایی نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری، این کاندیداها از ۲۰ الی ۲۲ بهمن می‌توانند تقاضای تغییر حوزه انتخابیه خود را ثبت کنند

مهلت بررسی مجدد صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری به پایان رسید و اسامی نامزدهای انتخاباتی توسط وزارت کشور یا فرمانداری‌های حوزه انتخابیه اعلام عمومی خواهد شد.
آنگونه که تسنیم روایت کرده، در مرحله‌ی نام‌نویسی از داوطلبان راهیابی به مجلس خبرگان، ۵۱۰ نفر در سراسر کشور با شرایط حداقل ۴۰ سال و دارا بودن سطح چهار حوزه علمیه، ثبت‌نام کرده بودند که بعد از بررسی صلاحیت‌ها ۱۳۸ نفر به تأییدصلاحیت دست یافته بودند.هم‌چنین سخنگوی شورای نگهبان شب گذشته اعلام کرد که این تعداد با بررسی مجدد، به ۱۴۴ نفر رسیده است.
طبق جدول زمان‌بندی این انتخابات، نامزدهای تأییدصلاحیت‌شده از فردا ۲۰ بهمن‌ماه تا ۲۲ بهمن می‌توانند از طریق مراجعه به فرمانداری‌های مراکز حوزه و یا ستاد انتخابات کشور درخواست خود برای تغییر حوزه انتخابیه را ثبت کنند و تصمیم‌گیری در این زمینه با شورای نگهبان خواهد بود.
مهلت تبلیغات انتخابات مجلس خبرگان رهبری ۱۵ روز است و از ۲۵ بهمن آغاز و ۹ اسفندماه به پایان می‌رسد. اگر داوطلبی هم احیاناً قصد انصراف دارد، باید ۷۲ ساعت قبل از رأی‌گیری به‌صورت کتبی اعلام کند.

نویسنده
M
مطالب مرتبط
نظرات