سجادی پناه 24 آذر 1400 - 2 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0
دکتر مجید سجادی پناه استاد دانشگاه نوشت:

آقای وزیر یا تکذیب کنید! یا عذر خواهی نمایید!

زمانی که وارد (وزارتخانه ارتباطات) شدم، دیدم واقعا فرد قبلی که جای من نشسته بود، به بهترین شکل ممکن برخی از موضوعات را مدیریت کرده است.

گروه سیاسیدکتر مجید سجادی پناه – استاد دانشگاه در یادداشتی نوشت:زمانی که وارد (وزارتخانه ارتباطات) شدم، دیدم واقعا فرد قبلی که جای من نشسته بود، به بهترین شکل ممکن برخی از موضوعات را مدیریت کرده است.
به گزارش بولتن نیوز، این صحبت های اخیر آقای زارع پور وزیر ارتباطات دولت سیزدهم، در تعریف و تمجید از وزیر قبلی آن وزارتخانه یعنی آقای جهرمی است که مورد استقبال فراوان جریان اصلاح طلب و برخی از رسانه های معاند قرار گرفت.
جناب آقای زارع پور؛ آیا به واقع شما نمی دانید وزیری که بر جای شما نشسته و برحسب ادعای جنابتان به بهترین شکل ممکن آن وزارتخانه را اداره کرده بود، بدلیل اتهام به نشر اکاذیب با قصد تشویش اذهان عمومی، استنکاف از دستور قضائی و استنکاف از اجرای اوامر حکومتی مقامات قانونی هم اکنون با ” قرار تامین کیفری ” آزاد است؟! و محصول عملکرد او در دولت قبل به جای رسیده بود که مورد تذکر مقام معظم رهبری قرار گرفت و ناچار شد سراسیمه توئیتی با این مضمون بنویسد که “رهبری اتمام حجت فرمودند…..”.
آقای مهندس زارع پور چرا قدر جایگاه وزارت خود را که محصول بیش از 18 میلیون رای مردم ایران است، نمی شناسید! چرا کسانی را که با امید فراوان ، شبانه روزی برای پیروزی دولت آقای رئیسی تلاش کرده اند تا شماها را به این جایگاه برسانند ، با این گونه حرف ها دل آنها را به درد می آورید و ناامیدشان می سازید؟!
این رفتار وزیر ارتباطات یا سایر وزرای که تا کنون مدیران دولت آقای روحانی را تغییر نداده و یا اگر هم تغییر دادند به پست بالاتری منصوب کرده اند، به هیچ وجه قادر نبوده و نیستند تلاش های شبانه روزی آن دسته از مردمی را درک کنند که ششماه تمام برای پیروزی این دولت در انتخابات وقت گذاشتند و خالصانه تلاش نمودند.
من بعنوان عضو کوچکی از آن مجموعه بزرگ ، شاهد بودم که آنها چگونه با تمام وجود و حتی با هزینه های شخصی ستاد می زدند و یا در ستادهای دیگران سخت کار می کردند تا امروز شما آقایان بر مسند وزارت بنشینید تا عقب ماندگی های مزمن دولت قبلی را برای مردم عزیزشان جبران نمایید.

بنابراین بسیار طبیعی است که آنها انتظار نداشته باشند که شما در کمال افتخار از پشت آن تریبون وزارتخانه به تعریف و تمجید از دولت قبل بپردازند. و محصول تلاش آنها را به باد فنا بدهید.
آقای وزیر یا تکذیب کنید! یا عذر خواهی نمایید!
چون شما به هیچ وجه مطلع نیستید که تیم مدیریتی قبل چه به روز برخی مدیران انقلابی درآورده بود. دکتر مملکت را با چندین سال سابقه مدیریت و در آستانه بازنشستگی ، حقوق‌اش را به نصف تقلیل داده و بدون هیچگونه تخلفی مسجد نشین کردند و او را با تحقیر پشت میز شکسته ای نشاندند و در عرض چند ساله گذشته حتی یک کار به او ارجاع نداند تا از فرط بیکاری به جنون برسد و حالا که او و همفکرانش پس از ششماه تلاش شبانه روزی ، پیروز انتخابات شده اند، باز در کمال تعجب می بینند که همان معاونین وزرا دولت قبل ، پس از گذشت چهار ماه از پیروزی دولت‌ محبوب شان ، همچنان بر مسند قدرت نشسته اند و مجددا آنها را مورد اذیت و آزار و انتقام قرار می دهند و وزیر جدید هم به مانند شما اسیر “خطای هاله ای” شده است و عملکرد مدیران روحانی را به اشتباه مناسب ارزیابی می نماید و تمایلی هم به عوض کردن این مدیران از خود نشان نمی دهد. و شاید نمی داند مدیری که با گفتمان تدبیر و امید طی 8 سال “دوران سراسر رکود آقای روحانی” به خواب زمستانی رفته بود به هیچ وجه قادر نیست خود را با گفتمان تحول انقلابی دولت سیزدهم به روز رسانی نمایند.
جناب آقای مهندس زارع پور وزیر محترم فنآوری اطلاعات، آیا هیچ خبر دارید که سایت رسمی وزرات دادگستری که ویترین عملکرد یکی از وزارتخانه جمهوری اسلامی محسوب می شود بیش از سه هفته است که توسط دشمنان انقلاب هک شده است و تا امروز بالا نیامده و دور از دسترس قرار است؟ آیا این تاخیر در بالا آوردن سایت، هک کنندگان آن را (دشمنان انقلاب ) خشنود نمی سازد؟!
سایتی که می توانست تنها ظرف مدت 72 ساعت بالا بیاید در حالی که تا امروز معطل فقر مهارتی مدیران دولت آقای روحانی شده است. اگر مدیران آقای روحانی که به قول شما مدیران قوی بودند و هم اکنون هم مدیریت آنها متاسفانه استمرار دارد چرا تا کنون نتوانسته اند این سایت را بالا بیاورند؟ ولی همچنان نمایش قدرت می دهند و با یک کارشناس حزب اللهی آن مجموعه که در غیاب سهل انگاری و ناتوانی آنها تمام سعی و تلاشش خودش را صرف کرده تا آن سایت را بالا بیاورد تا شاید بتواند این آبروی ریخته شده را هر چه سریعتر جمع کند، ولی در کمال ناباوری می بینیم که با او برخورد حذفی می کنند.
همین کارشناسی که برای نشستن شما بر صندلی وزارت، خودش، پدرش ، برادرش و بچه اش را در یک مکانی که در غرب کرج که با هزینه شخصی اجاره کرده بود ، بکار می گیرد و تمام تلاش خود و خانواده اش را مصروف پیروزی شما و امثال شما در انتخابات می کند.
براستی آیا اگر آقای همتی و یا آقای مهر علیزاده رئیس جمهور می شدند باز هم شما قادر بودید که در دولت آنها بر مسند وزارت تکیه بزنید ؟ مسلما خیر ؟ ولی حالا که او به آروزی خود رسیده است یکمرتبه می بیند که توسط همان تیم دولت روحانی که همچنان بر مسند قدرت نشسته اند به شدت مورد انتقام قرار گرفته و از کار برکنار می شود! خودتان را جای او بگذارید او چه جوابی دارد که به خانواده اش بدهد که آنطور خالصانه و بدون جیره و مواجب در ایام انتخابات برای امثال شماها آنطور فداکاری کرده بودند؟ آیا این رفتار برخی وزرا با عدالت وعده داده شده دولت سیزدهم سازگار است؟!
در همین وزارت دادگستری توسط همان مدیران آقای روحانی که هم اکنون بر مسند کار نشسته و تعویض نشده اند به ناگهان تصمیم گرفته می شود که اینترنت وزارتخانه قطع شود و تنها معاونین و مدیران کل وزارتخانه حق استفاده از اینترنت را داشته باشند یعنی کارشناسان، کارشناسان ارشد و دکترا که ستون فقرات عملکرد آن “وزارتخانه ستادی” را تشکیل می دهند از داشتن اینترنت محروم شدند و عملا روند کار مختل شد به گونه ای که برخی از کارشناسان متعهد مجبور شدند کار را به منزل برده و از اینترنت منزل استفاده نمایند تا بتوانند گزارشات کارشناسی خود را تکمیل کنند.
اگر اسم این قبیل اقدامات ، سنگ اندازی پیش پای دولت سیزده نیست، پس نام آن چیست؟
به نظر می رسد وزیر محترم جوان هر چه سریعتر یا در غالب مصاحبه یا در غالب توییتی و یا …..موضع گیری خود را اصلاح نماید تا موجب دلسردی کسانی نشود که برای نشستن او بر روی صندلی وزارت، خالصانه در ایام انتخابات تلاش وافر کرده اند.

نویسنده
MAJID SAJADI
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *