اقتصادی 26 اسفند 1401 - 9 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

آغاز طرح نوروزی هلال احمر استان تهران با حضور بالغ بر ۵۷۰۰ نیروی عملیاتی

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران از آغاز طرح ملی خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر در استان تهران خبر داد و گفت: بالغ بر ۵ هزار و ۷۰۰ نیروی عملیاتی امداد و نجات و یک هزار و ۴۰۰ عضو جوان در پست های خدمات بشردوشتانه، آماده خدمت رسانی به هموطنان در ایام نوروز هستند.

آغاز طرح نوروزی هلال احمر استان تهران با حضور بالغ بر ۵۷۰۰ نیروی عملیاتی

به گزارش خبرگزاری فارس از استان تهران، شاهین فتحی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همچون سال های گذشته، طرح ملی خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر در دو بخش امداد و نجات و همچنین خدمات بشر دوستانه و راهنمایی مسافرین، از ۲۴ اسفند آغاز و تا ۱۵ فروردین سال ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.

وی گفت: جمعیت هلال احمر استان تهران نیز مانند سایر استان ها، در شهر تهران و شهرستان های استان تهران با حضور بالغ بر ۵ هزار و ۷۰۰ نفر از امدادگران و نجاتگران کادر و داوطلب در پایگاه های ثابت و موقت امداد و نجات و همچنین یک هزار و ۴۰۰ عضو جوان در پست های خدمات بشر دوستانه، در خدمت هموطنان خواهند بود.

فتحی عنوان کرد: نیروهای عملیاتی هلال احمر استان تهران در  پایگاه های جاده ای، کوهستان، مراکز پاسخ گویی اضطراری و دیگر نقاط آماده ارائه خدمات هستند؛ تیم های امداد هوایی، سگ های زنده یاب و توانا نیز در این طرح حضور تا در مواقع لزوم از آن ها استفاده شود.

وی به پست های نوروزی طرح خدمات بشر دوستانه و ایمنی و راهنمایی مسافرین نوروزی اشاره و‌ با بیان اینکه در مجموع ۲۱ پست ثابت و سیار در ورودی شهرستان های استان تهران قرار دارد، ادامه داد: این پست ها شامل خیمه های نماز، دوستدار کودک، ایستگاه سلامت، ایمنی و راهنمایی مسافرین است و اعضای جوان هلال احمر استان تهران خدمات خود را طی این ایام به مسافرین نوروزی استان تهران ارائه خواهند کرد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران با اشاره به پویش هلال رحمت به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان عنوان کرد: همزمان با ایام نوروز و فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، از سوی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و جهت جلب مشارکت خیرین در تامین سبدهای کمک معیشتی سال نو و همچنین ماه رمضان برای افراد کم برخوردار، این پویش راه اندازی شده است که خیرین می توانند کمک های خود را در هماهنگی با شعب جمعیت هلال احمر استان تهران به دست نیازمندان برسانند.

نویسنده
MAJID SAJADI
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *