پورمحمدی 23 بهمن 1402 - 2 هفته پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

آغاز تغییر و تحول در دستگاه قضایی/ معرفی «پورمحمدی» به عنوان معاون اول/ «الفت» سخنگوی جدید قوه قضائیه می‌شود

طبق شنیده‌های خبرنگار «تابناک»، معاون اولی حجت الاسلام و المسلمین «مصطفی پورمحمدی» رئیس اسبق سازمان بازرسی کل کشور، وزیر دادگستری دولت یازدهم، وزیر کشور دولت نهم و از اعضای ارشد جامعه روحانیت مبارز در قوه قضائیه جدی و قطعی شده است و احتمالا در هفته جاری شاهد معرفی وی خواهیم بود

همان گونه که ملموس و مشهود است، تغییرات در قوه قضائیه همپا با استقرار دولت سیزدهم در پاستور در حال انجام است و تیم حجت الاسلام والمسلمین «غلامحسین محسنی اژه‌ای» برای عملی و اجرایی کردن فرامین شش گانه مقام معظم رهبری در حکمی که برای رئیس جدید دستگاه قضا صادر کردند، به زودی معرفی و مستقر خواهند شد.
به گزارش «تابناک»؛ پس از انتخابات ۲۹ خردادماه و پیروزی آیت الله سید ابراهیم رئیسی در این دور از انتخابات ریاست جمهوری، همه نگاه‌ها به سمت تغییرات در قوه قضائیه دوخته شد؛ اتفاقی که پیش بینی می‌شود بیشتر معطوف به درون این قوه باشد تا بیرون آن.
انتخاب جانشین برای سید ابراهیم رئیسی، که رهبر انقلاب عملکرد او در دوران مدیریتش در دستگاه قضایی را «کارنامه‌ی افتخارآمیز» عنوان کرده بودند، بی شک سخت و دشوار بود، چون باید این رویه تحولی در قوه قضائیه تحت عنوان «سند تحول در دستگاه قضایی» همچنان ادامه می‌یافت؛ موضوعی که رهبر انقلاب نیز برآن تاکید کرده اند.

سایت «تابناک»، چندی پیش از انتصاب حجت الاسلام و المسلمین «غلامحسین محسنی اژه ای»، از نهایی شدن ریاست او بر دستگاه قضایی کشور خبر داده بود. تا اینکه به فاصله اندکی پس از نامه رئیس جمهور منتخب به رهبر انقلاب، ایشان پنجشنبه، دهم تیرماه حکم قاضی القضات شدن یک فرد با سابقه و از درون قوه قضائیه را رسما صادر کرده و حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای را به عنوان رئیس جدید قوه قضائیه معرفی کردند.

قطعا پس از آغاز به کار دولت سیزدهم، برخی همکاران سید ابراهیم رئیسی در قوه قضائیه به منظور کمک به منتخب مردم برای شکل دهی دولت قوی از مجموعه این دستگاه منفک خواهند شد. همچنین رئیس جدید دستگاه قضایی کشور تغییراتی متناسب با سلیقه مدیریتی خود لحاظ خواهد کرد و همکارانی برای ترسیم نقشه راه آتی این قوه برخواهد گزید که در چارچوب عملی کردن برنامه هایش بتوانند کمک بیشتر و موثرتری به وی بکنند.
طبق شنیده‌های خبرنگار «تابناک»، معاون اولی حجت الاسلام و المسلمین «مصطفی پورمحمدی» رئیس اسبق سازمان بازرسی کل کشور، وزیر دادگستری دولت یازدهم، وزیر کشور دولت نهم و از اعضای ارشد جامعه روحانیت مبارز در قوه قضائیه جدی و قطعی شده است و احتمالا در هفته جاری شاهد معرفی وی خواهیم بود
همچنین گفته می‌شود که حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای، رئیس جدید قوه قضائیه قصد دارد، «محمدباقر الفت» معاون سابق اجتماعی و پیشگیری از جرم این قوه را به عنوان رئیس حوزه ریاست و سخنگوی جدید قوه قضائیه، جایگزین «غلامحسین اسماعیلی» کند که سخن از پیوستن او به دولت سیزدهم جدی است.
همان گونه که ملموس و مشهود است، تغییرات در قوه قضائیه همپا با استقرار دولت سیزدهم در پاستور در حال انجام است و تیم حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای برای عملی و اجرایی کردن فرامین شش گانه مقام معظم رهبری در حکمی که برای رئیس جدید دستگاه قضا صادر کردند، به زودی معرفی و مستقر خواهند شد. احتمالا از هفته جاری این تغییرات در قوه قضائیه کلید خواهد خورد.

نویسنده
M
مطالب مرتبط
نظرات